Fri frakt över 500 KR*365 dagars öppet köpSäkra betalningar

Japansk riskokare, 1 liter, NL-GAQ10 - Zojirushi

4400:-
2250-33001
 
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
  • Webblager 0 st
  • Butik Stockholm 0 st
  • Butik Malmö 0 st
Önskar du rådgivning? Ring 08-41095200
truckFRI FRAKT ÖVER 500 KR arrows365 DAGARS ÖPPET KÖP
  • Produktbeskrivning
    • Zojirushi NL-GAQ10, Elegant allrounder i japansk klass.

      Vill du ha perfekt kokt ris varje gång – utan att behöva stå över grytan? Zojirushi NL-GAQ10 är en stilren och effektiv riskokare som sköter jobbet åt dig. Med sin fuzzy logic-teknik anpassar den tillagningen efter temperatur, mängd och typ av ris för ett konsekvent resultat.

      NL-GAQ10 har 6 automatiska program:

      • Vit ris (standard/sushi)
      • Fullkorn
      • Mixed
      • Gröt
      • Snabbläge
      • Ångkokning

      Funktioner:

      • Varmhållning i upp till 12 timmar
      • Återuppvärmningsfunktion
      • Non-stick belagd innergryta
      • Ånginsats medföljer
      • Kapacitet: 0,5–1 liter ris
      • Mått: ca 25,5 x 38 x 22 cm
      • Effekt: 610 W
      • Tillverkad i Japan

      Ett utmärkt val för både vardag och fest – oavsett om du serverar sushi, curry eller risgrynsgröt.

  • Specifikationer
Zojirushi började sin resa 1918 i Osaka med tillverkning av termosar och temperaturreglerande lösningar, och utvecklades senare – från mitten av 1900-talet och framåt – till att omfatta ett brett sortiment av värme- och köksutrustning. Idag är Zojirushi ett erkänd namn inom riskokare, där deras avancerade modeller kombinerar decennier av teknisk expertis med japanskt fokus på precision och funktion.

Vad som verkligen skiljer Zojirushi åt är deras tekniska mognad och kärlek till detaljer: riskokarna använder mikrodatorstyrning, induktionsteknik och avancerad värmekurv-reglering för att anpassa sig till varje sorts ris – sushiris, jasmin, fullkorn eller gröt – och leverera konsekvent perfektion. Många modeller innehåller också funktioner som timer, varmhållning och specialprogram som förenklar användningen utan att kompromissa med resultatet.

På KitchenLab erbjuder vi inte bara vanliga butiksmodeller, utan specialmodeller som ofta endast finns i Japan — naturligtvis med EU-kontakt och svensk dokumentation. Vi gör detta för att du ska kunna ta del av det allra bästa inom japansk köksteknik, utan att kompromissa med kompatibilitet eller support. När du investerar i en Zojirushi-riskokare genom oss, får du inte bara en maskin, utan en perfekt sammansmältning av japansk ingenjörskonst, funktion och användarglädje.
Zojirushi
Rekommenderade produkter
Recensioner
0 Recensioner

För att lämna ett omdöme måste du på din kundprofil.

Den här produkten har inga recensioner.

Lagerstatus

Lagerstatus uppdateras var tionde minut.

Logga in
Are you in the right place?
Continue to kitchenlab.se