Tillbringare, Balloon - Guzzini
-
Produktbeskrivning
-
Denna trevliga tillbringare från Guzzini heter Balloon, en förmodad anspelning på kannans form. Det är en generös kanna med mjukt rundad form som gör det enkelt att servera vatten, lemonad, iste eller något annat törstsläckande direkt vid bordet.
Kannan har ett stabilt ergonomiskt handtag och en tydlig hällpip som gör det lätt att hälla utan spill. Den rundade formen ger både bra balans och ett lekfullt uttryck på bordet, samtidigt som den breda öppningen gör den enkel att fylla med is, citron eller bär.
Balloon-kannan är tillverkad i biobaserad plast som är både lätt, tålig och helt återvinningsbar. Materialet är dessutom okrossbart, vilket gör kannan perfekt för servering utomhus, oavsett om det är picknick, studenskiva, midsommar eller valfri dag under juni-augusti.
Med en kapacitet på hela två liter räcker den gott till både familjen och gästerna, oavsett om det gäller vardagsmiddagar eller sommarens grillkvällar.
Volym: 2 liter
Material: biobaserad plast
Ergonomiskt handtag
Stabil design med hällpip
Återvinningsbar och BPA-fri
Tillverkad i Italien
-
-
Specifikationer
-
Bredd: 16,5 cm Färg: Blå, Grön, Gul, Röd, Transparent, Vit Höjd: 20 cm Längd: 20 cm Material: Bio-baserad SAN, Bio-baserad SMMA Vikt: 450 g Volym: 2 L
-
För att lämna ett omdöme måste du logga in på din kundprofil.
Den här produkten har inga recensioner.
Lagerstatus uppdateras var tionde minut.